Do odwołania nie pobieramy żadnych prowizji za transakcje! Zapraszamy do dodawania ofert
Do odwołania nie pobieramy żadnych prowizji za transakcje! Zapraszamy do dodawania ofert
09 marca 2023
7 porad jak tanio kupić drewno

Zastanawialiście się kiedyś jak taniej kupić drewno? Jest kilka sposobów, które mogą Wam pomóc to zrobić. Oczywiście najlepiej kupować jest zawsze na naszym portalu aukcyjnym drewna, nie mniej jednak jest kilka rzeczy, o których warto pamiętać!

  1. Na pewno bardzo dobrym sposobem jest zakup prosto w kancelarii leśniczego. Pozwoli to z całą pewnością kupić taniej drewno opałowe. Nawet jeśli takowego nie będzie od razu do kupienia, leśniczy określi przybliżony termin pozyskania i odbioru. Nie obawiajcie się, leśnicy w zdecydowanej większości to bardzo sympatyczni ludzie 😉 Jak się dowiedzieć, gdzie znaleźć najbliższe leśnictwo? Jeśli znacie nazwę nadleśnictwa, na którego terenie mieszkacie (nadleśnictwa pokrywają teren całej Polski), wystarczy wejść na stronę internetową danej jednostki – tam znajdziecie wszystkie niezbędne kontakty. Jeśli natomiast nie wiecie jak nazywa się nadleśnictwo, na którego terenie mieszkacie, warto skorzystać z geoportalu https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy
  2. Jeszcze tańszym sposobem na zakup drewna opałowego, jest możliwość zakupu w ramach tzw. „samowyrobu”. Leśniczy wskaże miejsce, gdzie prowadzona jest wycinka a pozyskanie gałęzi pozostawi wam. Oczywiście warunkiem koniecznym skorzystania z tej opcji zakupu są umiejętności obsługi pilarki i tężyzna fizyczna 😉
  3. Kolejnym sposobem, który umożliwia zakup taniego drewna opałowego są przydrożne wycinki. Bardzo często zdarza się, że pozyskane drewno jest dla firm wykonujących cięcia zwyczajnie problemem i odsprzedają je po bardzo niskich cenach. Zdarza się, że w zamian za uprzątnięcie miejsca wycinki drewno dostaniemy za darmo. 
  4. Bardzo dobrą opcją jest zakup drewna od prywatnych właścicieli lasów, którzy zwykle prowadzą też gospodarkę rolną i pozyskanie drewna nie jest głównym źródłem ich przychodów. Takie drewno znajdziecie również na naszym portalu aukcyjnej sprzedaży drewna http://woodmall.eu
  5. Niedocenianym źródłem drewna opałowego są także rozmaite tartaki i zakłady przemysłu drzewnego. Sprzedają one często odpady poprodukcyjne (dla nas drewno opałowe) po bardzo atrakcyjnych cenach. 
  6. Pełnowymiarowy surowiec kupić możecie także w Lasach Państwowych. Wystawiane jest ono na specjalnym portalu aukcyjnym e-drewno ( https://www.e-drewno.pl/stock/ ) Niestety ceny surowca na aukcjach otwartych bywają wielokrotnie bardzo wysokie, a przebitki sięgają kilkuset procent ceny wyjściowej. Również w tym wypadku dużo lepszą alternatywą jest nasz portal, na którym kupić możecie pełnowymiarowy i często również certyfikowany surowiec. 
  7. W ostatnim czasie coraz bardziej popularne jest drewno ze Skandynawii i Państw Bałtyckich. Cechuje się ono wysoką jakością techniczną z uwagi na powolny przyrost a co za tym idzie tzw. wąskosłoistość.